Aktualności

 


 

 

FESTYN RODZINNY "BĄDŹMY RAZEM"  31 maja 2014 r.

Już 31 maja spotkamy się, jak co roku, na terenie Aeroklubu Pomorskiego na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem” zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej . Dzieci będą mogły korzystać z licznych atrakcji i wyżywienia. Upominki  będą przekazywane dzieciom na placu od godz. 12.00, dlatego warto wziąć udział we wcześniejszych atrakcjach, specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk, m.in. instalacji - ogromnych zjeżdżalni, zamków, konkurencji sportowych, konkursów plastycznych, ekologicznych.
O godz. 10.00 od strony Akademii Jazdy B. Bacha dzieci ułożą Serca dla Mamy,  potem wspólny udział w Biegu dla Mamy, pierwszych 13500 biegaczy otrzyma piłki od "Biedronki". Następnie wszystkie dzieci będą się bawić przy 400 atrakcjach i dynamicznej scenie do godz. 16.00. Na festynowej scenie będzie, jak zwykle, interesująco, barwnie i radośnie.
 
Spotykamy się w sobotę 31.05. 2014 r. o godzinie 9.30 przy wejściu na lotnisko, na terenie Toruńskiej Akademii Jazdy (ul. Bielańska 66), gdzie rozdamy uczestnikom festynu identyfikatory  (tel. 603 947 542 lub 665 929 192).
Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia - telefonicznie lub e- mailowo. Do zobaczenia w sobotę.


 

Wielkanoc 2017

„Chrystus zmartwychwstan jest,
nam za przykład dan jest,
iż mamy zmartwychpowstać,
z Panem Bogiem królować, Alleluja”

 Z okazji zbliżającej się Wielkanocy składamy moc serdecznych życzeń.
Niech Zmartwychwstały Pan Jezus napełni serca miłością i pokojem.
Niech przemieni każdy trud w radość.
Każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.
Życzymy radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz pogody ducha i wiosennego ciepła.Dyrekcja Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego
w Toruniu
oraz Współpracownicy 

 


 

 

Zachęcamy do skorzystania z propozycji udziału w warsztatach Fundacji Amicus UMK w Toruniu.

 

Szanowni Państwo,


Fundacja Amicus UNC (organizator Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK) przygotowała po raz kolejny program spotkań o warsztatowym charakterze, związanych z tematyką kształcenia i wychowania dzieci, przeznaczonych dla rodziców i nauczycieli dzieci przedszkoli, szkół podstawowych i nie tylko.

Mamo, tato, wy nic nie rozumiecie...
Jak rozmawiać z dzieckiem? Jak uzależniają się ludzie? Jak postąpić, gdy dzieje się coś złego? Czym różnią się suplementy diety od leków? Czym grozi nadużywanie suplementów? - to tematy, które zostaną poruszone podczas najbliższych warsztatów w dniu 5 kwietnia.

Oto zarys planu warsztatów przewidzianych na sobotę, 5 kwietnia:

1. Kiedy lubimy coś zbyt mocno... O uzależnieniach po ludzku

dr Krzysztof Pilarz
godziny: 9:15 – 10:45
miejsce: Wydział Teologii UMK, ul. Gagarina 37

2. Co kryją suplementy diety?

dr Marta Ziegler-Borowska
godziny: 11:15 – 12:45
miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, ul. Gagarina 13a

c maksymalnie 25 osób. Prosimy o uprzednią rezerwację miejscamail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr: 605 873 989).


Koszt udziału w jednych zajęciach wynosi 15 zł/os. Opłaty dokonać można na miejscu w dniu wykładu.

  
Z wyrazami szacunku,

Joanna Staśkowiak

 


 

 

Msza Św. i pochówek dzieci utraconych - poronionych

 

Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż 25 marca 2017 r. o godz. 8.30 w kościele św. Jakuba Apostoła w Toruniu zostanie odprawiona Msza Św. obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych – poronionych. Po Mszy Św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 lipca do końca grudnia 2016 r.


 

 

Krzyż Wolności i Solidarności dla ks. prałata Józefa Nowakowskiego

16 lutego 2017 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i bł. ks. S.W. Frelichowskiego
w Toruniu o godz. 17 odbyła się uroczystość wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności
ks. prałatowi Józefowi Nowakowskiemu, Duszpasterzowi Ludzi Pracy Regionu Toruńsko-Włocławskiego i kapelanowi Solidarności. Odznaczenie zostało przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Suski w obecności władz państwowych, miejskich i organizacyjnych Solidarności.
Odznaczenie wręczył zasłużonemu duchownemu wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i przedstawiciele Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność". Gratulacje odznaczonemu wraz z okolicznościowym upominkiem złożył prezydent Torunia Michał Zaleski.
Serdecznie gratulujemy ks. prałatowi Józefowi Nowakowskiemu, wieloletniemu Duszpasterzowi Rodzin -  który pełni funkcję Diecezjalnego Dyrektora Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu

 


 

 

WSPÓŁPRACA DOAO Z FUNDACJĄ „DAJ SZANSĘ”

Współpracujemy z Fundacją „Daj Szansę” w Toruniu, która realizuje projekt Centrum
Diagnozy i Terapii FASD kierowany do dzieci z diagnozą lub podejrzeniem FASD
(spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych), ich rodziców i opiekunów, którzy
mieszkają na terenie miasta Torunia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą
bezpłatnej pomocy:

http://www.fundacja-dajszanse.pl/112/centrum-diagnozy-i-terapii-fasd-w-toruniu

Rodzice/opiekunowie spoza Torunia zainteresowani diagnozą dziecka w kierunku
FASD oraz zajęciami terapeutycznymi lub konsultacjami psychologicznymi proszeni
są o kontakt z Fundacją pod numerem tel. 56 648 23 63.


 

 

INAUGURACJA WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM 2013

 

 

WITAMY BARDZO SERDECZNIE!

Jak co roku  przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy Dzieci z Rodzicami do udziału w  Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom tradycyjnie zorganizowanej  przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Spotkanie odbędzie się 30 listopada br. na Lodowisku TOR-TOR.  W uroczystości, którą otworzy  Ks. Biskup Toruński Andrzej Suski oraz Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski  udział weźmie podobnie jak w ubiegłym roku około 3 000 dzieci i młodzieży z całego regionu. Ideą spotkania jest pełne entuzjazmu i dynamiki rozpoczęcie XX edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którego tegoroczne hasło brzmi Rozjaśnij dzieciom przyszłość.

Podczas toruńskiego wydarzenia przewidzianych jest jak zwykle wiele atrakcji budzących radość uczestników, zabawy oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z klubów sportowych. Ukoronowaniem Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie wizyta Ks. Biskupa Antoniego Długosza (znanego m.in.z programu telewizyjnego dla dzieci "Ziarno"). Wszystkie dzieci otrzymają na tym spotkaniu kamizelki odblaskowe na finał akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Oprócz tego każde dziecko otrzyma paczuszkę ze słodkościami.


Spotykamy się w sobotę  30.11. 2013 r. o godzinie 10.30 przy wejściu na teren Lodowiska TOR- TOR.
Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia -

telefonicznie: 603947542  i  665929192  lub

e- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Do zobaczenia w sobotę.

 

 

 

 


 

 

 

Zawiadomienie o śmierci dr Jerzego Matyjka

Dr Jerzy Matyjek
(14.11.1926 r. - 31.01.2017 r.)
Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci drogiego nam Przyjaciela dr Jerzego Matyjka.
Przez wiele lat był zaangażowany w działalność dotyczącą Obrony Życia, troszczył się o los
dzieci porzuconych. Od początku istnienia Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Toruniu aktywnie wspierał jego działalność, został powołany jako członek Komisji Kwalifikacyjnej przez Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego. Jerzy Matyjek był wybitnym lekarzem neurologiem i wielce zasłużonym Torunianinem i Polakiem. W zeszłym roku został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności przez Prezydenta RP na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Był również Prezesem Toruńskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.
Dziękujemy, że byłeś z nami.    
Żegnamy Cię i zapewniamy o naszej pamięci.

 


 

Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

www.diecezja-torun.pl

Od 01.03.2012 r. działalność Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu jest zadaniem współfinansowanym ze środków

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Województwo Kujawsko-Pomorskie

www.kujawsko-pomorskie.pl