Depresja – kiedy boli życie

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Depresja – kiedy boli życie” organizowanej przez Fundację Hodos.
Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia w Auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Depresja to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych, która może dotknąć każdego z nas. Choroba ta ma różne oblicza, dlatego tak ważna jest świadomość o jej podstawowych objawach, bo być może w naszym najbliższym otoczeniu również znajduje się osoba, która potrzebuje wsparcia i fachowej pomocy. Nie zawsze jednak jest to oczywiste. Depresja może spotkać zarówno osobę bogatą, jak i biedną; zdrową i chorą; uśmiechniętą i ponurą – choroba nie wybiera. Jakie są oznaki depresji? Jak nie ulec stereotypom na jej temat, jak pomóc osobie zmagającej się w tej chorobie, jak żyć na co dzień z chorym członkiem rodziny?
Pytania te stawia sobie coraz więcej ludzi. Dlatego chcemy podjąć próbę odpowiedzi na nie, zapraszając szeroką grupę odbiorców do udziału w tym wydarzeniu. Konferencja jest kierowana najpierw do osób, które zmagają się z tą chorobę, osób które żyją w otoczeniu chorych na depresję, jak i osób chcących zdobyć dodatkową wiedzę na temat tej choroby i mieć większą świadomość na jej temat.
Pomogą nam w tym zaproszeni prelegenci: lekarze psychiatrzy, psychoterapeuta oraz teolog i prawnik.
Depresja nie powinna być tematem tabu, czy powodem do wstydu, a więc nie należy jej się bać, prosić o pomoc i mówić o niej głośno.

Skip to content