Mikołajki 2014

 

MIKOŁAJKI 2014

Wkrótce Mikołajki
 6 grudnia obchodzimy Mikołajki, czyli dzień Świętego Mikołaja. Święto ustalono na cześć biskupa Mikołaja z Miry. W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa
i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami.

Z tej okazji oraz zbliżających się pięknych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia   Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Toruniu serdecznie zaprasza  dzieci
(w wieku od 4 lat) z  jednym opiekunem na przedstawienie teatralne pt. „Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy”  przygotowane przez Teatr Muzyczny w Toruniu.

Spotykamy się w sobotę 6 grudnia, o godz.11.40 w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu, ul. Żeglarska 8.
Spektakl rozpocznie się o godz. 12.00

Zamiast biletu wstępu – mile widziane mikołajkowe czapki! 
Dzieci, które będą chciały zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz o tematyce świątecznej wystąpią na dużej scenie – przewidziane są słodkie nagrody
Tel. kontaktowy 665929192 lub e-mail: adopcje@doao-torun.pl

„Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. To ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.
Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają.
Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.
Prapremiera świątecznej bajki muzycznej 6 grudnia o godzinie 12.00

„Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”
Reżyseria – Agnieszka Płoszajska; Scenariusz – Emil Płoszajski; Scenografia – Wojciech Stefaniak;
Inspicjent – Bartosz Adamski; Ruch sceniczny – Michał Cyran; Muzyka – Teresa Niewiarowska;
Słowa – Wanda Chotomska; Aranżacja muzyczna – Tomasz Lewandowski;
Kostiumy – Ewelina Miąsik; Kierownik techniczny – Wojciech Ulatowski
Obsada: Maurycy – Radosław Smużny; Julia – Dominika Sell; Kot – Michał Cyran;
Halina – Katarzyna Baranowska; Bogacka – Agnieszka Płoszajska;
Mikołaj/Ochroniarz/Konferansjer/Paweł – Damian Droszcz

Czas trwania spektaklu: ok. 70 minut

 


 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content