Spotkanie świąteczno-noworoczne 2013

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO– NOWOROCZNE
11 Stycznia 2013roku

 

Aby wspólnie cieszyć się Bożym Narodzeniem Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Toruniu  zorganizował  spotkanie świąteczno- noworoczne dla dzieci z rodzin adopcyjnych oraz ich rodziców, które odbyło się  w Centrum Dialogu w Toruniu. 

Cytując słowa Bł. Jana Pawła II – „Jeżeli  uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa, czynimy tak dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.”

Spotkanie rozpoczęło się  od  przedstawienia  dla dzieci i ich rodziców zatytułowanego ” Wyjątkowe rodzeństwo” w wykonaniu aktorów Teatru Frajda z Torunia. Bohaterami tego przedstawienia są wróbel i kukułka, wyjątkowe, przybrane rodzeństwo. Ich przygody uczą dzieci jak wielką wartością jest rodzina oraz jaką moc ma wyobraźnia i przyjaźń.

Podczas przerwy odbył się  poczęstunek -ciasta i ciasteczka zostały upieczone przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu, którym serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani  Małgorzaty Boguszewskiej obecnej wraz z uczniami ( wolontariuszami ) na spotkaniu.

Po krótkiej przerwie odbyły  się Jasełka w wykonaniu młodzieży ze Stowarzyszenia Wędka z Torunia oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Celem Stowarzyszenia jest przygotowanie dzieci i młodzieży do wchodzenia w dorosłość i samodzielność bez uprzedzeń i zranień. Jak mówią  dają wędkę a nie rybę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się aby spotkanie mogło się odbyć. Gospodarzowi Centrum Dialogu w Toruniu  – Dyrektorowi ks.  Bogusławowi Dygdale za udostępnienie sali. Aktorom Teatru Frajda, Prezesowi Wojciechowi Przybysz i  młodzieży ze Stowarzyszenia Wędka oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego Nr 6 im. Zesłańców Sybiru w Toruniu. 

 

NIECH BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I ŁASKI BOŻE TOWARZYSZĄ NAM

W NOWYM 2013 ROKU.

Dyrekcja i Pracownicy DOAO w Toruniu.

 


 

Skip to content