ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ nt. FAS ORGANIZOWANĄ PRZEZ FUNDACJĘ „DAJ SZANSĘ”

 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ nt. FAS ORGANIZOWANĄ PRZEZ FUNDACJĘ „DAJ SZANSĘ” 

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI EDUKACYJNEJ POSWIĘCONEJ PROBLEMATYCE FAS
„Interdyscyplinarne wspieranie dzieci z diagnozą FASD”
Toruń, 7 grudnia 2018 r.

Szanowni Państwo!!!
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Fundacje na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych Daj Szansę w ramach Projektu „Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Toruniu”, która odbędzie się w dniu 7 grudnia 2018 r. o godzinie 1000 w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu przy pl. bł Stefana Ferlichowskiego 1.

Tegoroczny projekt jest kontynuacją ubiegłorocznego cyklu szkoleń dla profesjonalistów w ramach Akademii rozumienia FASD, prowadzony przez Fundację DAJ SZANSĘ przy finansowaniu z Gminy Miasta Torunia. Po warsztatach wstępnych i pogłębionych, w którym w ubiegłym roku uczestniczyło bardzo wielu przedstawicieli Służby zdrowia, oświaty, pomocy społecznej, kuratorów oraz pieczy zastępczej, przyszedł czas na uruchomienie placówki, w której podjęto interdyscyplinarne działania na rzecz dzieci dotkniętych skutkami Płodowego Zespołu Alkoholowego i ich rodzin.

W trakcie Konferencji będzie możliwość zapoznania się z efektami działań Centrum Diagnozy i Terapii FASD, w którym przeprowadzane były diagnozy oraz działania terapeutyczne. W Centrum rozpoczęto działania pracownika kluczowego, który koordynował działania interdyscyplinarne na rzecz jak najbardziej skutecznej pomocy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Konferencja ma na celu poszukiwanie naturalnych sposobów integracji różnych podmiotów, także pozarządowych, wokół problemu społecznego, jakim jest FASD.

Liczymy na Państwa udział i aktywność w trakcie planowanego, w ramach Konferencji, panelu dyskusyjnego, albowiem wszelkie uwagi i sugestie są dla nas bezcenne. Wierzymy, że Miasto Toruń w kolejnych latach zechce kontynuować podjętą w bieżącym roku decyzję o utworzeniu Centrum, w którym interdyscyplinarna działalności na rzecz rodzin z FASD będzie się rozwijać.

Wierzymy, że wspólnie można więcej!
Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Prosimy o dokonywanie rejestracji mailowo:
centrumfasd@fundacja-dajszanse.pl
Rejestracja zostanie zakończona w dniu 3 grudnia 2018 r. – decyduje kolejność zgłoszeń.
O zarejestrowaniu zostaniecie Państwo powiadomieni zwrotnie drogą elektroniczną.

 

 

 


 

Skip to content